Almanya Nakliye

Türkiye ile Almanya arasında yapılan yük taşıma işlemlerinde farklı nakliye türleri kullanılıyor. Yük özelliklerine bağlı olarak tercih edilen nakliye türü kendine ait özellikler taşıyor. İki ülke arasında nakliye çalışmaları yapılırken tecrübe sahibi ekip görev alıyor. Yük güvenliğinin sağlanması, zaman kaybının yaşanmaması için her zaman planlı hareket ediliyor.

Firmamız uzun zamandır sektörde hizmet vererek geniş müşteri kitlesine sahiptir. Tam donanımlı firmamızda yük sahiplerinin ihtiyaç ve isteklerine çözümler üretilir. Çözüm odaklı hareket eden firmamız iki ülke arasında yükleri başarılı bir şekilde taşır.

Parsiyel Nakliye
Türkiye ile Almanya arasında yapılan yük taşıma işlemlerinde parsiyel nakliye ilgi görüyor. Yük sahipleri için avantajlı nakliye türü olan parsiyel nakliye belirli koşullarda uygulanıyor. Parsiyel nakliyenin tercih edilmesi için gerekli koşullar:

Nakliye aracına birden fazla müşteriye ait yük yerleştirilmesi
Yüklerin aynı güzergah üzerinde hareket etmesi
Yüklerin aynı ortamda taşınması için uygun olması
Aynı güzergâh üzerinde hareket eden yükler eğer uygunsa aynı araçta taşınır. Bu taşıma yöntemi de parsiyel taşıma olarak adlandırılır. Tecrübe sahibi ekip eşliğinde yapılan taşıma yönteminde gerekli güvenlik önlemleri alınır. Alınan güvenlik önlemleri sayesinde herhangi bir aksilik yaşanmadan nakliye çalışmaları tamamlanır. Parsiyel nakliye türü diğer nakliye türlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Bunun nedeni ise aracın ve güzergahın ortak kullanılmasıdır. Yük sahipleri uygun fiyatlı olmasından dolayı bu nakliye türüne yönelmektedir. Fakat gerekli koşullar sağlandığında bu nakliye türü tercih edilir.

Komple Taşıma
Nakliye çalışmalarında yük özelliklerine bağlı olarak nakliye türü tercih ediliyor. Nakliye aracı birden fazla müşteri tarafından kullanılamıyorsa bu nakliye türü komple nakliye oluyor. Komple nakliye çalışmalarında nakliye aracı tek yük sahibi için kullanılıyor. Araç yükün kalkış noktasına ulaşıyor. Araca yerleştirilen yük için gerekli güvenlik önlemleri alınıyor. Ardından belirlenen güzergah doğrultusunda araç ilerliyor. Yük için uygulanan nakliye yönteminde nakliye sigortası yapılıyor. Bu sayede hem firmamız hem de müşterilerimiz haklarını koruyor. Nakliye sigortası sayesinde yükler daha güvenli koşullarda taşınıyor. Planlı hareket eden ekibimiz nakliye sürecini profesyonel bir şekilde yönetiyor.

Fiyatları parsiyel nakliyeye göre yüksek olan bu taşıma türü karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu üzerinden yapılabiliyor.

Kombine Proje Taşımacılığı
Birbirine uzak iki ülke arasında nakliye yapılırken genellikle mesafeye bağlı olarak en az iki taşıma türü tercih ediliyor.

Genellikle;

  • Hava koşulları,
  • Coğrafi nedenler,
  • Çevresel etkenler doğrultusunda iki ve daha fazla taşıma türü kombinasyonu tercih ediliyor.

Kombine proje taşımacılığında yükün kalkış noktası ile varış noktası arasında en az iki taşıma türünün kullanılması gerekir. Şartlar doğrultusunda karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu türlerinden en az iki tanesi uygulanmaktadır. Uzun mesafeye bağlı maliyeti düşürmek için genellikle demiryolu üzerinden taşınan yükler limana geldiğinde karayolu ile teslim noktasına taşınır. Türkiye’de kombine proje taşımacılığı hizmeti sunan firmamız bilgi ve birikim doğrultusunda profesyonel çalışmalar gerçekleştirmektedir. Firmamızda görevli kadro süreci en iyi şekilde yönetir. En az iki taşıma türü uygulanacağı için zaman kaybının yaşanmaması önemlidir. Zaman kaybının yaşanmaması adına gerekli önlemler alınır, yük güvenliği sağlanır.

Almanya Denizyolu
Türkiye ile Almanya arasında nakliye yapılırken yük özelliklerine, mesafeye bağlı olarak uygun nakliye türü tercih ediliyor. Aynı zamanda iki ülke arasında yük için en uygun nakliye yolu belirleniyor. Firmamız karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu üzerinden nakliye hizmeti veriyor. Türkiye ile Almanya arasında yük taşınırken ihtiyaç doğrultusunda uygun nakliye yolu belirleniyor. Denizyolu üzerinden yapılan nakliye çalışmalarında liman şehirler kullanılıyor. Karayolu üzerinden taşınan yük liman şehre geldiğinde denizyolu ile taşınmaya devam ediyor. Ardından limana indirilen yük yeniden araca yükleniyor ve genellikle karayolu üzerinden taşınmaya devam ediyor.

Denizyolu ve demiryolu üzerinden yapılan nakliye çalışmaları daha uygun fiyatlı oluyor. İhtiyaç durumunda karayolu yerine demiryolu kullanılıyor. İki ülke arasında yükler taşınırken eğer zaman kısıtlaması varsa ve yük uygun özellikteyse havayolu üzerinden taşıma yapılıyor. Tam donanımlı firmamızda farklı nakliye türleri ve nakliye yolları tercih edilebiliyor. İhtiyaç doğrultusunda çözüm oluşturan firmamız yüksek müşteri memnuniyeti ve güveni sağlıyor. Maddi ve manevi zarara uğramamak, yük güvenliğini sağlamak ve yükü zamanında taşımak için sizler de firmamızla iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.